Smart UV Sterilizátor

Váš mobilní telefon má nejméně
7x více bakterií než vaše toaleta.

Studie ukazují, že průměrný telefon obsahuje na svém povrchu až 7-krát více bakterií než veřejné toalety.

To znamená, že z telefonu se můžete infikovat dokonce více než u klik na toaletách.
Je dokázáno, že Váš telefon dokonce napomáhá dělení bakterií. Baterie telefonu jejich udržuje v teple a když je mobil uložen v uzavřených a tmavých prostorech, například v kapse nebo kabelce, rozmnoží se na něm potenciálně více bakterií.

„Mobilní telefony se staly skutečnými rezervoáry patogenů, když se dotýkají obličeje, uší, rtů a rukou různých uživatelů s různým zdravotním stavem,“

uvedli vědci ve studii o bakteriích detekovaných na telefonních zařízeních již v roce 2009.

Během dne se mnohokrát dotýkáme různých povrchů jako nákupní vozík, peníze, kliky dveří…

Problémem může být, když současně manipulujeme také s našimi telefony a přenášíme bakterie nebo viry z našich rukou na telefon a poté na další kontaktní plochy.

Jaké „čisté“ je naše okolí

Studie z University of Arizona zjistila, že typický pracovní stůl, který je přístavem vašeho smartphonu asi 40 hodin týdně, má stokrát více bakterií na čtvereční palec jako toaletní deska na společných WC.

Jiné studie objevily na smartphonech patogenní mikroorganismy, jako například Streptococcus, MRSA (což je druh bakterií odolných vůči více antibiotikům) a dokonce i E. coli.

„Mobilní patogenní zařízení“

Jak mě může ohrozit můj smartphone?

„Dotýkáme se více povrchů než kterákoli generace v historii, od bankomatů po samoobslužné pokladny,“ řekl Dr. Charles Gerba, profesor mikrobiologie na Arizonské univerzitě. „Neustále zachycujete mikroby na svých rukou a prstech, přikládáte je na mobil a přibližujete jejich k nosu, ústům nebo očím.“

Následně se tyto bakterie mohou přes vás, vaši rodinu nebo kohokoli jiného dostat do kontaktu s nemocnými. Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (USA) odhaduje, že až 80 procent všech infekcí se přenáší rukama, a naše smartphony se v podstatě stali její vektory.

„Mobilní telefony jsou nyní mobilními patogenními zařízeními,“ uvedla Gerba. „Máš na ruce mikroby a používáš telefon. Později si sice umyješ ruce, ale zárodky jsou stále na telefonu.“

Myjeme si ruce, abychom zůstali zdraví, ale ne naše telefony.

Když používáme naše telefony, bakterie se přenášejí zpět na naše ruce, obličej a dokonce můžeme infikovat i jídlo.

Na rozdíl od chemických postupů dezinfekci UV poskytuje rychlou a účinnou inaktivaci mikroorganismů fyzikálním procesem.